تاکسی فروش
تاکسی فروش
تاکسی فروش,آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی,بیمه رانندگان تاکسی,بیمه تکمیلی تاکسیرانی,تاکسیرانی,حمایت از تاکسیرانان

آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی


سرپرست اداره رفاه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از انتخاب شرکت بیمه گر برای عقد قرارداد بیمه درمان تکمیلی رانندگان تاکسی تا پایان هفته جاری خبر داد.

تاکسی فروش | آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی

مریم قلی زاده با بیان اینکه این سازمان در راستای حمایت از تاکسیرانان شهر، طرحی تحت عنوان «بیمه درمان تکمیلی» در دستور کار قرار داده، افزود: بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۰ تاکسیرانان به عنوان یکی از دستورات ویژه در ساز و کار اجرایی قرار گرفته و بیمه درمان تکمیلی رانندگان به صورت رایگان است.

وی ضمن اشاره به وقفه ایجاد شده از زمان اتمام بیمه تکمیلی سال گذشته تا به امروز، بیان کرد: تلاش شده تا با حضور مدیرعامل جدید سازمان، این وقفه پوشش داده شود و طی شدن فرآیند تشریفات قانونی برای تحقق بیمه درمان تاکسیرانان، نخستین دستور ویژه‌ای است که در دستور کار قرارگرفت.

قلی زاده ادامه داد: مدت زمان اعتبار بیمه درمان تکمیلی سال گذشته از یکم مهر ۱۳۹۹ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰، با بیمه البرز بوده و باتوجه به سازوکار سازمانی و مشکلات مالی، وقفه‌ای برای انعقاد قرارداد امسال به وجود آمد و دراین مدت خدمات مورد نظر به تاکسیرانان و مشمولان بیمه تکمیلی ارائه نشد.

قلی زاده از ارسال پیامکی مبنی بر عذرخواهی سازمان تاکسیرانی از رانندگان بابت وقفه به وجود آمده خبر داد و گفت: از ابتدای هفته از سرگیری مجدد پرداخت غرامت‌ها انجام خواهد شد و همچنین مقرر شده که به امور نفراتی که به شرکت طرف بیمه البرز مراجعه می‌کنند (در صورت داشتن فاکتور) رسیدگی شود.

به گفته سرپرست اداره رفاه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ رانندگان می‌توانند با مراجعه به سایت و ثبت شماره پلاک خودرو، تمایل‌شان برای استفاده از بیمه درمان تکمیلی رایگان را اعلام کنند. سال گذشته حدود ۲۶ هزار نفر راننده تاکسی به همراه تعداد نفرات خانواده تحت پوشش، نسبت به دریافت بیمه درمان تکمیلی اقدام کردند.

قلی زاده در ادامه عنوان کرد: البته سال گذشته مبلغی بابت ثبت‌نام دریافت شده، اما امسال ثبت‌نام رانندگان تاکسی برای دریافت بیمه خدمات تکمیلی به صورت ۱۰۰ درصد رایگان است.

وی درباره طرح ۲ بیمه درمان تکمیلی رانندگان تاکسی، توضیح داد: باتوجه به درخواست تاکسیرانان مبنی بر ارائه خدمات با سطح پوشش بالاتر، طرح دومی برای بیمه درمان تکمیلی با شرکت‌های بیمه گر تقاضا شده و در اسناد مناقصه منتشر شده که طرح یک بیمه درمان تکمیلی رانندگان تاکسی رایگان و طرح ۲ که سطح مابه‌التفاوتی نسبت به طرح یک دارد، اختیاری است.

وی درباره ثبت‌نام نهایی بیمه درمان تکمیلی، بیان کرد: ثبت‌نام قطعی مربوط به سهم بیمه شوندگان توسط کمیسیون مناقصه است که پس از برگزاری جلسه تشریفات و انتخاب شرکت بیمه گر، مشخص و پس از آن از طریق پنل‌های ارتباطی سازمان به متقاضیان دریافت بیمه تکمیلی تاکسیرانی اعلام می‌شود.

سرپرست اداره رفاه سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران درباره بیمه عمر و حوادث، توضیح داد: این بیمه به صورت رایگان برای تمامی تاکسیرانان دارای پروانه معتبر، رد می‌شود و تعهدات ناشی از این بیمه نیز پس از انتخاب شرکت بیمه گر، مشمول رانندگان تاکسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز تعداد مراجعه کنندگان به سازمان تاکسیرانی بابت ثبت‌نام اولیه دریافت بیمه تکمیلی بالاست، گفت: درخواست می‌شود که تاکسیرانان هیچ مراجعه حضوری به واحد‌های سازمان یا رفاهی نداشته و از سه درگاه سایت باشگاه رفاه تاکسیرانان، تلفن هوشمند و هر دفتر امور هماهنگی و اداری می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.